Programs

Programma’s Intercontinental Ensemble


Bewerkingen zijn in het zwart, originele composities in het rood.

Concert 1: Oostenrijk
– Ludwig van Beethoven: Symfonie N.2 (30”)
– Franz Schubert: Symfonie N.8 “Onvoltooide” (28”)
– Eventueel combineren met Bohuslav Martinu’s nonet, het standaardstuk voor deze bezetting.


Concert 2: Mediterranië
Claude Debussy: Suite Bergamasque (18”)
Isaac Albéniz: Iberia (20”)
Louise Farrenc: Nonette, op.38 (30”)

Concert 3: Schatten van Vrouwen
Louise Farrenc: Nonette op.38 (30”)
Bianca Bongers: Collage van een achtvlak (15”)

Clara Schumann: Romanzen op.21 (12”)

Concert 4: Tsjechse klanken

Bohuslav Martinů: Nonet, H374 (18”)
Leoš Janáček: V mlhách (In the mist) (15”)
Antonín Dvořák: Slavische dansen (35”)



PROGRAMMA’S MET SOLISTEN


Met cello:
Schumann: celloconcert in a klein (30”)
– Felix Mendelssohn: Symfonie 3 “Schotse”: (32”)

Met viool:
Robert Schumann: Vioolconcert in d klein (30”)
– Felix Mendelssohn, Symfonie 4 (33”) / Franz Schubert: Oktett (58”)

Met piano:
Robert Schumann: pianoconcert in a klein (30”)
– Beethoven symfonie N.2 / Georges Onslow: Nonet in a klein (30”)

Met pianoduo:
Felix Mendelssohn: Symfonie IV (30”)
Franz Schubert: Fantasie in f (20”)
Johannes Brahms: Poco Allegretto (6”)



Special Program’s Intercontinental Ensemble 22/23

Concert 1: In de ban van Schubert
Ensemble + Vincent Kusters en Elenora Hu (tenor/bariton en sopraan), lengte 60”

Verzameling Goetheliederen: (in samenwerking met Noorderkerkconcerten)
Erlkönig (tenor / bariton)
Gretchen am Spinnrade (Sopraan)
Wandrer’s Nachtlied (tenor / bariton)
An Schwager Kronos (tenor / bariton)
Der Rattenfänger (tenor / bariton
Meeresstille (tenor / bariton)
Nähe des Geliebten (sopraan)
Ganymed (sopraan)
Heiss mich nicht reden (sopraan)
Geheel duurt 30 minuten
Afwerken met Schubert Onvoltooide (30”)


Concert 2: “In Motu” (CD programma)
Bezetting: Ensemble (9), lengte 70”

Bohuslav Martinu: Nonet (15)
– Nino Rota: Nonetto (30)
– Felix Mendelssohn: Symfonie 4 (30)


Concert 3 “ARC” (CD-programma)
Bezetting: Ensemble (9), lengte 60”

– Louise Farrenc: Nonette
– Bianca Bongers: Collage van een achtvlak
– Sarah Neutkens: September
– Aregnaz Martirosyan: Emotional Diversity

Interessant voor hedendaagse festivals, 3 van de 4 werken zijn van jonge componisten.



Concert 4: Bianca Bongers: Portretconcert
Bezetting: Ensemble en slagwerk (10), lengte 60”

Bianca Bongers: A new bridge
– Bianca Bongers: Bewegingsvrij
– Bianca Bongers: Collage van een achtvlak
– Bianca Bongers: Surrounded by Air – Appearance IV



Concert 5: Mozart en Strauss met Channa Malkin

– W.A. Mozart: Le Nozze de Figaro Ouverture
– W.A. Mozart: Exsultate, jubilate (KV. 165)
– W.A. Mozart: Vorrei spiegarvi o Dio (KV.418)
– Richard Strauss: Till Eulenspiegel
– Richard Strauss: An die Nacht (op.68)
– Richard Strauss: Ich wollt ein Strausslein binden (op.68)
– Richard Strauss: Kornblumen (op.22)
– Richard Strauss: Wasserrose (op.22)
– Richard Strauss: Säus’le, liebe Myrte (op.68)
– Richard Strauss: Amor (op.68)